Zaskakujące flakony perfum.

W świecie perfum bez wątpienia najważniejszy jest sam zapach – zgodzą się z tym zapewne wszyscy. Czasami istotne jest jeszcze dla niektórych to jaka marka stoi za daną kompozycją, jaka historia towarzyszyła jej stworzeniu bądź to, co było główną inspiracją dla perfumiarza. Jest jednak jeszcze jedna dodatkowa kwestia, o której wpływie mało kto myśli, a w rzeczywistości ma ona ogromne znaczenie podczas wybierania przez nas perfum. O czym mowa? Oczywiście o flakonach.

Wydawać by się mogło, że flakony to tylko opakowanie dla zapachu, że nie są one w ogóle istotne. Jednak to nieprawda. Już w starożytności zaczęto przywiązywać ogromną uwagę do tego w jakich naczyniach przechowywano pachnące pomady. A renesansie tworzono przepiękne flakony ze szkła dmuchanego z którego słynęła Wenecja i które same w sobie były traktowane już jako dzieło sztuki.

W dzisiejszych czasach marki perfumeryjne starają się o to, by flakony idealnie odzwierciedlały charakter i klimat perfum. Czasami jednak marki idą o krok dalej, i to właśnie sam flakon i kampania reklamowa wzbudzają największe zainteresowanie i prowokują dyskusje na ich temat. A wszystko to za sprawdzą np. dziwacznych kształtów butelek czy też ekstrawaganckiego korka. Przyjrzyjmy się w takim razie takim niecodziennym flakonom, które naprawdę przyciągają uwagę i zachęcają do testów!

LOLITA LEMPICKA – SWEET

Flakon w kształcie czerwonego jabłka. Wygląda na tyle pięknie i kusząco, że każdy ma ochotę, niczym Ewa z Raju, zerwać ten zakazany owoc! Dodatkowo doskonale odzwierciedla on to jak pachnie ta kompozycja, czyli słodko i zmysłowo.

DIESEL ONLY THE BRAVE WILD MEN

Pięść z kastetem? Tak właśnie marka Diesel przedstawia swój zapach. Jest to oczywiście bardzo oczywisty sygnał, że to męskie, przyprawowe perfumy, które zaskakują swoją siłą i trwałością.

MARC JACOBS – DECADENCE

Marc Jacobs wiedzie prym wśród marek, które stawiają na oryginalne flakony. Tym razem zaskoczył wszystkich flakonem w kształcie damskiej torebki, co podkreśla kobiecość i elegancję samego zapachu.

MOSCHINO – FRESH COUTURE

Kolejną marką prowokującą i wywołującą skandale przy pomocy flakonów, jest oczywiście Moschino. Flakon przypominający płyn do szyb? Czemu nie? Nie trzeba chyba nikomu sygnalizować, że to bardzo świeża kompozycja…

BOND No. 9 MADISON SQUARE PARK

Na koniec dzisiejszego zestawienia, mamy flakon, który przypomina gwiazdę i który jest charakterystyczny dla marki Bond No. 9. Wszystkie zapachy marki mają ten sam kształt i różnią się jedynie zdobieniami i kolorem. Trzeba jednak przyznać, że mimo to perfumy Bond No. 9 naprawdę potrafią się wyróżnić!

Oczywiście zaskakujących flakonów jest całe mnóstwo! Zdarzają się perfumy w kształcie sztabek złota, pucharów, zapalniczek, kotów czy nawet obcasa od szpilek! Co sądzicie o takich wymyślnych flakonach? Zachęcają Was do testów czy wręcz przeciwnie?