Wielki przegląd zapachów oudowych cz. V

Ostatnia część naszego Wielkiego Przeglądu Zapachów Oudowych! Jeśli jesteście wielkimi fanami agaru w perfumach – koniecznie musicie zapoznać się z naszymi poprzednimi artykułami!
Wśród zapachów oudowych Tiziana Terenzi V Canto Mastin wyróżnia się na pewno tym, że jest wyjątkowo głębokim i złożonym, a przy tym szalenie intensywnym zapachem. Początek jest bardzo wymagający, wiele nut drzewnych, szara ambra, piżmo, róża, szafran i kardamon tworzą ostrą i gorącą mieszankę. Po około godzinie zapach bardzo się uspokaja, tonuje, jest wręcz chłodny i przyjemny, jak gdyby odpoczynek na plaży przy lekkim wietrze, przy zapachy nadmorskiego lasu.

Bardzo zaskakująca za to jest inna propozycja tej marki, Tiziana Terenzi Maremma. To oudowo-paczulowy kakaowiec na słodko. Słodycz gwarantuje mocne podlanie całości miodem i podanie wspomnianych ingrediencji z posiekanym kaki. W tle pojawia się znacznie więcej ciekawych akcentów: jest zatem irys, arcydzięgiel, kmin, palisander i czarna porzeczka.
Tiziana Terenzi Bigia jest z kolei interpretacją klasyki z rożą i szafranem, ale cudownie urozmaiconą czerwonymi jagodami i marakują, które czynią zapach delikatnym, wdzięcznym, bardzo przyjemnym i przyciągającym komplementy. Słodyczy dodaje również delikatna i zmysłowa biała odmiana agaru W tym miejscu z kolei powinniśmy postawić kilka wykrzykników, bądź w jakiś inny sposób podkreślić ten fragment tekstu.

Tiziana Terenzi Ursa to chyba najbardziej udany zapach marki, małe arcydzieło, wspaniały otulacz na zimę, pachnący jak najważniejsze atrybuty salonu: skóra, dym kadzidła, suszone owoce, dobra whisky i jakościowy tytoń, trzaskające w tle żywice szczap drewna. Bez dwóch zdań jest to zapach niezwykle elegancki, łatwo noszalny i seksowny.
Tiziana Terenzi Gold Rose Oudh to tym razem tradycyjne połączenie róży z paczulą i oudem, które swoją “złocistość” zawdzięcza intensywnemu polewaniu całości dużą ilością miodu. Nieco urozmaicenia dostarczają z kolei intensywna jodła i czarny pieprz, które sprawiają, że zapach ten ma nieco zadziorny charakter.
Nuta oudu występuje również w duecie zapachowym Amouage Epic Woman i Amouage Epic Man. Zapraszamy do przeczytania naszego osobnego tekstu poświęconego zapachom tej marki, między innymi tym dwóm.

Jeśli mielibyśmy z kolei wskazać najbardziej organiczny, żyjący i przyjazny zapach oudowy, bez wahania wybralibyśmy doskonały pod każdym względem Memo Shams Oud. Z tym zapachem można czuć się absolutnym panem sytuacji, nosząc go podkreśla się swoją siłę i opanowanie. Nikt przeciętny bowiem nie mógłby po niego sięgnąć. Shams, czyli z arabskiego Słońce, onieśmiela i czyni potulnym, tak silnie rezonujace są żywice, pieprz czy imbir. Zapach ten ma w sobie też pewną słodycz, a po wielu godzinach noszenia staje się lekki i wdzięczny. Zdecydowanie polecamy, choć tylko tym najodważniejszym!
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/