Sauvage vs. Sauvage Eau de Parfum

Tak jak zapowiadaliśmy, mamy dziś dla Was porównanie dwóch męskich zapachów, czyli kolejne starcie klasycznej wersji jednego z bestsellerów oraz jego najnowszej odsłony. Tym razem wzięliśmy pod lupę hit sprzedażowy marki Dior, i wcale nie będą to  kultowe perfumy Farenheit, tylko zapach Sauvage!

W 2015 roku marka Dior wypuściła na rynek niezwykle aromatyczną kompozycję o nazwie Sauvage, której twarzą został sam Johnny Depp. Musicie przyznać, że udział w kampanii reklamowej tego aktora jest bardzo obiecujący i podejrzewam, że wielokrotnie zapach ten był kupowany tylko i włącznie dzięki rekomendacji Johnn’ego Depp’a. Krótko po premierze Sauvage stał się on prawdziwym bestsellerem i do dziś znajduję się on w czołówce najlepiej sprzedających się męskich zapachów, również w naszej perfumerii. To perfumy, po które panowie bardzo często wracają i które równie często wybierane są jako prezent dla mężczyzn. A w czym tkwi sukcesu tego zapachu? W prostocie kompozycji, także od razu zaznaczam, że ci z Was którzy szukają w perfumach niezwykłych olfaktorycznych wrażeń, raczej niech sięgną po zapachy niszowe, ponieważ w tym przypadku mogą poczuć się rozczarowani. Jednak wszyscy fani klasycznych męskich nut zapachowych, skrywających w sobie trochę szorstkiej i przykurzonej tajemnicy – będą zachwyceni. Początek Sauvage to połączenie pieprzu i świeżej bergamotki, później pojawia się także aromatyczna lawenda, natomiast baza ma w sobie sporą dawkę słodyczy, która jednak dzięki tym przyprawowym akcentom, wcale nie traci męskiego charakteru.

Nuty zapachowe: pieprz, bergamotka, geranium, lawenda, różowy pieprz, wetyweria, paczula,cedr, labdanum i ambroksan.

I tak jak klasyczne Sauvage było alternatywą dla wszechobecnych słodziaków, tak już nowa odsłona tego zapachu jest już zdecydowanie słodsza i mniej pieprzna. Dalej jest to na wskroś męski zapach, dalej odpowiednio ograny ubiorem może być elegancki, jednak marka Dior uczyniła Sauvage Eau De Parfum jeszcze bardziej uniwersalnym i dostosowanym do obecnych perfumeryjnych trendów. Nie znajdziemy już tutaj tych szorstkich, surowych akcentów, mniej w tej odsłonie dojrzałości i zdecydowania, za to tutaj mamy więcej uwodzenia i zmysłowości. Na męskiej skórze nowa odsłona klasyka ma bardzo seksowny charakter, także śmiało polecam go Panom na wszelkie imprezy czy też randki. Podobnie jak pierwowzór Sauvage Eau de Parfum, zachwyca trwałością i jakością składników, no i oczywiście Johnym Deppem w kampanii reklamowej!

Nuty zapachowe: bergamotka, lawenda, pieprz syczuański, anyż, gałka muszkatołowa, ambroksan, wanilia.

Sauvage i Sauvage Eau De Parfum, to zapachy przyciągające spojrzenia i wywołujące fale komplementów. Nie ma w nich nic kontrowersyjnego czy też trudnego w odbiorze, dlatego zdecydowanie, również najnowszej odsłonie wróżymy sprzedażowy sukces i niecierpliwie czekamy na kolejne flankery, które za pewne pojawią się w następnych latach.

Mieliście okazję poznać serię Sauvage? Co o nich myślicie? Wolicie typowo męskie perfumy, czy raczej bliższe jest Wam eksperymentowanie z zaskakującymi nutami zapachowymi? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania, także czekamy na Wasze komentarze i wiadomości! Zachęcamy oczywiście do testowania wszelkich nowości, które regularnie pojawiają się w naszej perfumerii!