Nowość – Libre Yves Saint Laurent!

Kolejna zachwycająca premiera! Obok Idole Lancome, Libre od Yves Saint Laurent, jest to jeden z najbardziej reklamowanych i promowanych zapachów ostatnich miesięcy.
Czy są to perfumy, które zasługują na uwagę? Zdecydowanie tak! Zacznijmy od tego pięknego flakonu! Klasyczny, lecz z pazurem, tak go najłatwiej można podsumować. Klasyczny kształt butelki, z mocno ozdobnym logiem marki i ciekawie ściętym korkiem. Na pewno jest to flakon, który każda kobieta chętnie zobaczyłaby w swojej kolekcji. Nie ma w nim nic kiczowatego czy też infantylnego, co coraz częściej niestety zdarza się wśród premier ostatnich lat.
I co najlepsze, podobnie jest z samą kompozycją! Nie ma tu banalnej słodyczy, nie ma mowy o nietrwałym nijakim zapachu, Libre zdecydowanie jest jakiś! Otwarcie jest niczym owocowe prosecco – lekko musuje w towarzystwie rześkich cytrusów i czarnej porzeczki. A później klimat zmienia się diametralnie, jakby ten początek był takim psikusem ze strony perfumiarza, ponieważ pierwsze skrzypce zaczyna odgrywać połączenie lawendy z wanilią, którego po tym otwarciu nikt by się nie spodziewał. 
I pewnie wielu z Was po haśle „wanilia, lawenda” od razu skojarzył się zapach Mon Guerlain, jednak mimo podobnego motywu przewodniego, są to dwie zupełnie różne kompozycje. Libre jest mniej słodki, mniej otulający, o wiele bardziej klasyczny. Wanilii i lawendzie towarzyszą białe kwiaty z jaśminem na czele, jednak dalej to tylko uzupełnienie głównego tematu. Akcenty kwiatowe dodają klasy temu zapachowi, lekko go odciążają i czynią bardziej uniwersalnym.
Cały czas się zastanawiamy dla kogo jest to zapach i mam problem by to dobrze zdefiniować. Z jednej strony kojarzy się on nam dość elegancko, na co pewnie sam flakon ma dość duży wpływ i widzimy go jako zapach na wielkie wyjście, z drugiej strony to lekkie otwarcie czyni go również ciekawą opcją na co dzień, a z jeszcze innej perspektywy, bardzo chętnie przekonalibyśmy się jak ułożyłby się on na męskiej skórze, bo lawenda to składnik, który wbrew pozorom z męskim charakterem zgrywa się idealnie. Także jak sami widzicie Libre stawia przed nami wiele możliwości!
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/