Jak dobrać perfumy do pracy?

Wiele z Was bardzo często nas pyta jak wybierać zapachy w zależności od okazji i mimo, że nie ma tutaj żadnego konkretnego i uniwersalnego schematu, którym moglibyśmy się stale posługiwać, ale istnieją jednak pewne wskazówki, którymi chętnie się z Wami podzielimy. Dziś zajmiemy się zapachami do pracy dla kobiet, ale oczywiście już niedługo możecie się spodziewać wpisu dedykowanego panom.

W zależności od tego jaką pracę wykonujemy, potrzebujemy adekwatnego do niej zapachu. Wiadomo, że np. wolne i mniej formalne zawody pozwalają na dużo większą, zapachową dowolność niż stanowiska urzędnicze czy korporacyjne. Nie oznacza to jednak, że osoby na takich stanowiskach skazane są nudne perfumy. Wszystko to tylko kwestia znalezienia idealnego rozwiązania.

Jeśli chcemy podkreślić swój profesjonalizm, zachować odpowiedni dystans i dodać sobie pewności siebie – warto postawić na klasykę w nowoczesnym wydaniu. Dlatego też, jedną z naszych propozycji jest najnowsza wersja kultowych perfum Chanel No 5. Jest to kompozycja czysta, elegancka, dalej aldehydowa jak jej pierwowzór, jednak zdecydowanie lżejsza i świeższa.

Bardzo ciekawym propozycją jest także hit marki Cartier czyli La Panthere. To perfumy bardzo eleganckie, szykowne, wytrawne, bazujące na nutach mchu dębowego oraz suszonych owoców i skóry. Nie jest to zapach bliskoskórny, dlatego też trzeba być bardzo ostrożnym podczas jego aplikacji – ponieważ nawet najbardziej elegancki zapach w zbyt dużym natężeniu może stać się agresywny i niestosowny.

Jeśli natomiast nasz zawód wymaga od nas jak najbardziej neutralnych i nieinwazyjnych perfum – na przykład jeśli pracujemy jako lekarz, warto postawić na zapachy kojarzące się z naturą, czystością, takie, które nie będą wywoływać ostrych reakcji u otoczenia. Świetnym przykładem takich perfum jest Florabotanica marki Balenciaga – to perfumy świeże, kwiatowe, z lekko ziołowym akcentem.

Oczywiście to tylko kilka naszych propozycji. Perfum, które nadają się do pracy jest znacznie więcej, i jestem przekonana, że Wy same macie kilku swoich faworytów w tej kategorii. Koniecznie dajcie nam znać jaki jest Wasz profesjonalny zapach oraz napiszcie według jakich kryteriów go dobieraliście, czy zwracacie uwagę na specyfikę swojej pracy przy doborze perfum czy kierujecie się tylko i wyłącznie swoimi upodobaniami!