Good Girl vs. Good Girl Legere!

Bez wątpienia każdy z Was słyszał i testował kultowy już bucik od Caroliny Herrery, który tak naprawdę już w dniu premiery podbił serca kobiet i mężczyzn na całym świecie. Jednak być może jeszcze nie wiecie, że marka zdecydowała się na wypuszczenie nowej odsłony zapachu Good Girl, a mianowicie wersji Legere. Dziś postanowiliśmy skonfrontować dla Was te dwa zapachy, byście mogli bliżej zapoznać się z nową edycją oraz dowiedzieć się więcej o różnicach między nimi.

Zaczynamy oczywiście od klasyka Carolina Herrera Good Girl – to zdecydowanie przełomowa kompozycja w historii firmy. Jesteśmy przekonani, że na długo zagości ona w perfumeryjnym świecie i na pewno co roku będziemy mieli okazję zapoznawać się z coraz to nowymi wersjami tego kuszącego bucika. Według raportu przedstawionego przez amerykański portal WWD, jest to linia zapachu, która zyskała największe zainteresowanie na przełomie niemal 14 lat. Zapach przyciąga uwagę pod każdym względem –  oryginalnym i kobiecym flakonem, przepiękną kompozycją nut zapachowych, a także nawet samą kampanią reklamową, za którą odpowiedzialnym był Mario Testino – fotograf modowy, a której twarzą została amerykańska supermodelka Karlie Kloss. A czym charakteryzuje się sam zapach? Bez wątpienia jest to uwodząca broń każdej kobiety. Jest jednocześnie silna i zmysłowa. Połączenie jaśminu wielkolistnego, fasoli tonki, tuberozy oraz kakao sprawia, że nie da się przejść obok tego zapachu obojętnie. Z jednej strony zderzamy się ze sporą dawką słodyczy, lecz  z drugiej czujemy tą zdecydowaną kobiecą siłę, którą doskonale oddają nuty kwiatowe. Good Girl to alter ego każdej  z nas, w końcu wszystkie czasami mamy ochotę być silne, niezależne, lecz jednocześnie zmysłowe i kuszące. A w tym wszystkim sama nazwa jest niezwykle przewrotna i pobudzająca wyobraźnię – bo ostatnim skojarzeniem podczas noszenia tego zapachu jest właśnie „good girl”.

Nuty zapachowe:
– nuta głowy: kawa, migdał
– nuta serca: jaśmin wielkolistny, tuberoza
– nuta podstawy: fasolka tonka, kakao

A jak prezentuje się najnowsza odsłona Good Girl czyli Good Girl Legere? Zacznijmy od tego, że samo pojawienie się tej nowej edycji nikogo za bardzo nie zaskoczyło. Już od dawna w świecie zapachów obowiązuje taki marketingowy trend, by po wylansowaniu bestsellera korzystać na jego popularności i wypuszczać go w przynajmniej kilku wersjach. Tak właśnie stało się m.in. z Black Opium czy też La Vie Est Belle. Nas odrobinę zaskoczył jednak fakt, że pierwszym flankerem Good Girl jest właśnie wersja Legere, a nie np. Intense. Choć może faktycznie klasyk w tym przypadku, był już wystarczająco intensywny i w pierwszej kolejności należało zadowolić raczej fanów delikatniejszych zapachów. Legere to zdecydowanie mniej słodka wersja wyrazistego pierwowzoru. W nutach głowy nie pojawia się już charakterystyczna kawa, ze składu zniknęło również kakao. Jednak dalej sam zapach jest mocno wyrazisty i trwały. Wbrew temu co sugeruje nazwa ciężko go określić mianem delikatnego czy też subtelnego. Dominują w nim charakterystyczne nuty kwiatowe. Wersja Legere idealnie sprawdzi się jako alternatywa dla tych, którym słodycz Good Girl nie pozwalała go używać na co dzień. Zapach jak najbardziej zachował swój oryginalny charakter, dalej podkreśla wszelkie kobiece atuty, jednak nie jest już tak gourmandowy i słodki jak klasyczne Good Girl. Jesteśmy przekonani, że Good Girl Legere równie szybko podbije listy bestsellerów sprzedażowych jak jego poprzednik.

Nuty zapachowe:
– nuta głowy: ylang-ylang,
– nuta serca: jaśmin i tuberoza,
– nuta podstawy: fasolka tonka i drzewo sandałowe

Oczywiście obie wersje zarówno Good Girl oraz Good Girl Legere, doskonale wpisują się w koncepcję tej serii marki Carolina Herrera, i będą one idealną uwodzącą bronią i tajnym dodatkiem dla każdej kobiety, podobnie jak para najlepszych szpilek.

Znacie klasycznego bucika? A może mieliście okazję zapoznać się już z wersją Legere? Koniecznie dajcie znać co o nich myślicie!