EROS i EROS FLAME od Versace!

Marka Versace należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie – tuż obok Chanel, Dior, Dolce&Gabbana czy Prady. Została założona w 1978 roku przez Włocha Gianniego Versace, który dzięki swojej wizji i zamiłowaniu do przepychu, ekstrawagancji, zmysłowości, stworzył markę tak daleką od stylu paryskich domów mody. 
I wszystkie te elementy historii domu mody Versace, ich kolekcji mody, mają idealne przełożenie na ich zapachy. Króluje w nich bogactwo nut, mocno zdobione flakony, nawiązania do kultury śródziemnomorskiej, mniej w nich elegancji a więcej namiętności i zmysłów.
Doskonale widać to na przykładzie męskich perfum – Eros. Sama nazwa to hołd greckiej mitologii i imię boga miłości. Wyjątkowy flakon pięknie nawiązuje do antycznych zdobień i niepowtarzalnego stylu marki. A sam zapach, to oczywiście wszystko pięknie spaja.
Bardzo często perfumy Eros są określane mianem świeżego zapachu o drzewno-orientalnych nutach. Jednak nie dajcie się zwieść tej świeżości. Ona jak najbardziej jest na etapie otwarcia, gdzie królują mięta i energetyczne nuty cytrusowe, ale później cała kompozycja mocno skręca w stronę słodkiej, drzewnej bazy, w której znajdziecie wanilią, wetywerię, cedr i mech dębowy. 
Także zdecydowanie jest to zapach z charakterem! I to takim wyjątkowo uzależniającym i przepełnionym pożądaniem i nawet erotyzmem! 
Eros doczekał się swojego flankera, o nazwie Eros Flame, jednak to chyba nie do końca dobra nazwa dla tego zapachu, bo nawiązań do płomieni i ognia, można szukać jedynie w kolorystyce flakonu. Liczyliśmy na więcej pikanterii i przypraw w tej kompozycji, jednak finalnie jest to zapach o cieplejszym charakterze niż pierwsza wersja – z otwarcia zniknęła mięta, pojawiła się słodka mandarynka w towarzystwie pieprzu. I tak naprawdę to podstawowa różnica między tymi dwoma zapachami. Więc jeśli klasyczny Eros był dla Was ciut zbyt świeży i energetyzujący, to wersja Flame będzie świetnym wyborem. 
Znacie ten zapach? Co sądzicie o perfumach marki Versace? Jeśli będziecie zainteresowani, chętnie przygotujemy dla Was recenzję damskiej wersji perfum Eros, ponieważ i te znajdziecie w naszej perfumerii! Czekamy na Wasze komentarze!
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/