Co w nutach gra cz.II – kastoreum!

Dziś kontynuujemy nasz cykl artykułów poświęconych nutom zapachowym. Zależy nam, by przekazywać Wam nie tylko informacje o nowościach i bestsellerowych zapachach, ale także merytoryczną wiedzę, którą będziecie mogli wykorzystać w naszej wspólnej pachnącej przygodzie!

KASTOREUM
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych nut zapachowych, mająca przypominać zapach skóry i służyć utrwalaniu perfum. Choć może to wydawać się niektórym obrzydliwe, to nic innego, jak…. wydzielina gruczołów analnych bobra (niegdyś wierzono, że jego jąder i używano jako afrodyzjaku). Co bardziej zaskakujące, jest ona stosowana nie tylko w przemyśle perfumiarskim, ale również w przemyśle spożywczym (na szczęście dla co wrażliwszych, tylko za oceanem) wykorzystuje się ją jako aromat do lodów i słodyczy. Ma żółtawy kolor, intensywny zapach i służy bobrom do natłuszczania futra, a po zmieszaniu z moczem również do zaznaczania terytorium.
Występujący naturalnie bywa porównywany do zapachu smoły lub asfaltu, natomiast w roztworze alkoholowym nabiera bardziej subtelnego charakteru i przypomina zapach piżma. Zaniepokojonych czytelników w tym momencie należy uspokoić – przemysł perfumiarski jest coraz bardziej etyczny i żadne bobry nie giną, ani nawet nie cierpią w wyniku chęci pozyskania tego cennego specyfiku. Obecnie kastoreum jest w całości pozyskiwane na drodze syntezy chemicznej. W dodatku jest całkowicie bezpieczne, a w przeszłości wierzono nawet w jego cudowne właściwości lecznicze.
Wśród wielu zapachów, w których wykorzystano kastoreum znajdują się m.in.: Yves Saint Laurent Opium, Tom Ford Oud Wood Intense, Paloma Picasso, Amouage Epic Man, Tom Ford Tobacco Oud Intense, Juliette Has a Gun Romantina, Amouage Memoir Woman, Serge Lutens Baptême du FeuThe Different Company Adjatay, Juliette Has a Gun Midnight Oud, Robert Piguet Alameda, Etro Royal Pavilion, Biehl GS02, Guerlain Shalimar.
Znajdź nas na: FB: https://www.facebook.com/pachnidelko/
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCZjtEOc0KOxdWJfE8F3wVSw
WWW: https://www.pachnidelko.pl/