Bestsellery i klasyki: COOL WATER DAVIDOFF

Przygotowaliśmy dla Was film z serii bestsellery i klasyki, utrzymany w typowo wakacyjnym klimacie! Opowiemy Wam o dwóch zapachach marki, którą na początku jej działalności ciężko było skojarzyć z perfumami i nikt nie przypuszczał, że wypuści ona zapachy, które na stałe wpiszą się w historię współczesnego perfumiarstwa.
Ciekawi jesteśmy czy po tym wstępie, ktoś z Was już zgadł o jakiej marce i o jakich zapachach mowa. Jest to oczywiście marka Davidoff i jej słynna seria Cool Water. Nie wszyscy może wiedzą, że Davidoff to firma tytoniowa, która dopiero w latach 80. zdecydowała się na poszerzenie swojej działalności właśnie o linię perfum.
Najsłynniejszym zapachem marki jest bez wątpienia Cool Water, którego męska wersja pojawiła się już w 1988 i nieprzerwanie od ponad 30 lat jest uwielbiana przez mężczyzn na całym świecie. W czym tkwi fenomen tych perfum? W energetycznej świeżości i prostocie w odbiorze tych perfum, bo mimo bogatej ilości składników, bardzo łatwo podsumować Cool Water jako zapach aromatyczny, morski, świeży.  W składzie znajdziemy wodę morską, miętę, rozmaryn, ale i nuty drzewne, które dodają tej kompozycji więcej męskości, szorstkości, to właśnie to sprytne połączenie składników sprawia, że mamy do czynienia z prawdziwymi perfumami, a nie odświeżaczem powietrza, do którego bardzo niesprawiedliwie bywa przyrównywany Cool Water.
W 1996 roku, 8 lat po premierze męskiego Cool Water, w końcu marka Davidoff wypuściła również damską wersję, która zdecydowanie dotrzymała kroku swojemu poprzednikowi, i również zagościła na listach bestsellerów. Kobieca odsłona Cool Water, to również kompozycja inspirowana oceanem i świeżością i tworzy doskonały duet ze swoim męskim odpowiednikiem. Naturalnie damską wersję wyróżniają nuty owocowo-kwiatowe, które dodają jej odrobinę słodyczy, a ten energetyczny klimat przedstawiają w sposób bardziej soczysty i owocowy. Wśród nut zapachowych w damskim Cool Water znajdziecie m.in. ananasa, porzeczkę, irys, jaśmin, konwalię, wetiwer, drzewo sandałowe. 
Dla wielu seria Cool Water to masa wspomnień i powrót do przeszłości, ci którzy dorastali w latach 90. często kojarzą te zapachy z szalonymi wakacyjnymi przygodami bądź wręcz przeciwnie, z pierwszymi poważnymi perfumami kupionymi za pierwsze zarobione pieniądze. Na szczęście popularność serii Cool Water nie skończyła się wraz z latami 90. i do dziś sięgają po nią wielbiciele zapachów świeżych, morskich, energetyzujących. 
Oczywiście marka Davidoff nie poprzestała na sukcesie tych dwóch zapachów i czerpie z tej linii pełnymi garściami, także dostępnych jest również wiele flankerów i limitowanych edycji serii Cool Water. 
Jesteśmy bardzo ciekawi co Wy sądzicie o tych zapachach, czy gościły one kiedyś w Waszych kolekcjach?
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/