Bestsellery i klasyki: CLASSIQUE i LE MALE JPG

Przygotowaliśmy dla Was film z serii Bestsellery i Klasyki, który przybliży Wam dwa flagowe zapachy od Jeana Paula Gaultiera, kobiece Classique autorstwa Jacques’a Cavalliera z 1993 roku i męskie Le Male skomponowane przez Francisa Kurkdjiana w 1995 roku.
Oba doczekały się niezliczonej liczby flankerów, wersji limitowanych i mnóstwa innych odsłon. Jesteśmy przekonani, że u wszystkich pamiętających ostatnią dekadę dwudziestego i pierwszą dekadę dwudziestego pierwszego wieku każdy z tych produktów przywoła piękn wspomnienia.

Classique najczęściej określany jest jako orientalny, kwiatowy zapach kobiecy, w której słodka, ciepła, pudrowa baza łączy się z nutami kwiatowymi i przyprawowymi. Wśród nut głowy znajdziemy nuty róży, anyżu, kwiatu pomarańczy, wśród nut serca irys, śliwkę i orchideę a wśród nut podstawy doskonale wyczuwalną od samego początku aż do samego końca wanilię, a także bób tonka i drzewo sandałowego. Całość doskonale pasuje na jesień i zimę, jest bowiem jednym z tych zapachów z długim “ogonem”. Oprócz samego zapachu, wyjątkowo charakterystyczną cechą tego kultowego już produktu, która sprawia, że jest on kojarzony od razu przez niemal każdego, jest jego flakon, przedstawiający kobiecy tors w różowym gorsecie. Ten gorset był wzorowany na gorsecie Gaultiera zaprojektowanym dla Madonny.

Dla niektórych flakon Classique był dość skandaliczny, podobno niektóre perfumerie nawet odmawiały wystawiania tych perfum na swoich półkach. Bez wątpienia jednak, Classique jak i jego flakon na stałe wpisały się w historię współczesnego perfumiarstwa i stały się inspiracją dla wielu kreatorów perfum i nie tylko! I tu mamy dla Was ciekawostkę – W 2018 r. celebrytka Kim Kardashian została oskarżona o skopiowanie projektu butelki Classique w sygnowanym przez nią zapachu. Finalnie jednak udało jej się obronić przed zarzutami o plagiat, ponieważ stwierdziła, że nie podważa w żaden sposób tego, że Classique jest ikoną mody perfumiarskiej i wspaniale celebruje ciało kobiety, ale jej inspiracją był posąg przedstawiający jej własne ciało. Gaultier uznał, że tłumaczenie to jest w porządku i sprawa została zamknięta.

Przejdźmy teraz do drugiego zapachu, czyli męskiego odpowiednika Classique, którym jest Le Male. Opisywany jest on jako orientalny, męski zapach fougère, łączący nuty ciepłe, drzewne, przyprawowe i aromatyczne. Zapach zawiera górne nuty mięty, kardamonu i bergamotki, środkowe lawendy, kwiatu pomarańczy, cynamonu i kminku; oraz dolne nuty drzewa sandałowego, wanilii, cedru i fasoli tonka. Nad całą kompozycją zdecydowanie dominują nuty lawendy i mięty. Tym, co jednak w dużej mierze stanowiło o innowacyjności zapachu i ukazywało geniusz perfumiarza Kurkdjiana było dodanie do kompozycji fougere słodkich nut przyprawowych i aromatycznych, przede wszystkim wanilii, bobu tonka, kardamonu, cynamonu.
Le Male jest niebywale seksowny, bardzo lubiany przez panie, z pośród których wiele zresztą uwielbia go również nosić. Jego projekcja jest niebywale silna, a trwałość zdecydowanie przewyższająca komercyjne standardy. Co ciekawe Francis Kurkdjian odpowiedzialny z kompozycję Le Male, w 1995 roku był dopiero początkującym nosem, ale po zaprojektowaniu tego hitu rozdzwoniły się u niego telefony i Francuz z marszu stał się najbardziej rozchwytywanym nazwiskiem na rynku i został nim do dziś! A jeśli chodzi o fakon Le Male, to analogicznie do damskiego Classique, przedstawia muskularny męski tors, który równie mocno przyciąga spojrzenia i pobudza wyobraźnię co jego damski odpowiednik! Jean Paul Gaultier bardzo dba o to, by nie dać zapomnieć o obu zapachach i by wciąż klienci postrzegali je jako świeże i atrakcyjne. Regularnie zatem wychodzą kolejne edycje specjalne, wyróżniające się nie tylko samym zapachem, ale coraz to nowymi pomysłami na nowe kreacje flakonów, które dla wielu stały się kolekcjonerskimi okazami.
Jesteśmy przekonani, że dobrze znacie te zapachy i bardzo chętnie poczytamy Wasze opinie na ich temat! Ciekawi nas też bardzo czy sięgacie po flankery Classique i Le Male, czy raczej preferujecie klasyczne wersje.
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/