Bestsellery i klasyki: CHANEL N0. 5

Dziś mamy dla Was kolejny odcinek z serii Bestsellery i Klasyki, który tak szczerze mówiąc powinien chyba rozpocząć tę serię, a nie być jednym z kolejnych odcinków, bo czy istnieje inny zapach, który tak bardzo zasłużył na miano klasyka jak właśnie Chanel No.5? Chyba nie, i właśnie dlatego, recenzji tych perfum, nie mogło zabraknąć również tutaj!

Bez wątpienia, jest to jeden z tych zapachów, które zna każdy i ma na jego temat bardzo konkretną opinię. Podobnie jak w przypadku poprzedniego omawianego przez nas klasyka – Kenzo Jungle Elephant, chanelowską Piątką albo się ktoś zachwyca, albo jej unika.
Przeciwnicy “Piątki” uważają, że jest ona niepasująca do dzisiejszych czasów, staromodna, przeładowana aldehydami, przez co wyjątkowo męcząca, odpychająca i kojarząca się z zapachem babcinym.
Natomiast zwolennicy Chanel no.5 zachwycają się zdecydowaniem tej kompozycji, uważają ją za niezwykle seksowną, ale i budującą dystans, przez co właśnie chętnie po ten zapach sięgają kobiety na wysokich stanowiskach, które lubią podkreślać swoją pozycję.
Piątka ma otwarcie typowo aldehydowe, które dla niektórych jest niestety zbyt agresywne i ostre, jednak z czasem, gdy zapach ułoży się już trochę na naszej skórze, odsłania krok po kroku coraz więcej piękna i zmysłowości. Aldehydy odrobinę słabną, pojawiają się nuty mydlane, kwiatowe, głównie pod postacią irysa i jaśminu. Baza jest zdecydowanie najcieplejszym etapem rozwoju tych perfum, za sprawą drzewa sandałowego, mchu i wanilii.

Jeśli zdarzyło się Wam testować Chanel no.5 i odpuszczaliście spotkanie z tą legendą od razu po tym aldehydowym i ostrym początku, spróbujcie podejść do tego zapachu raz jeszcze i dać mu szansę rozwinięcia się na Waszej skórze, a gwarantujemy Wam, że doświadczycie spotkania z nutami i klimatem, o jaki zupełnie nie podejrzewaliście tej kompozycji,
Samo powstanie tej ikony sztuki perfumiarskiej owiane jest legendami, z których każda mówi  zupełnie co innego. Jaka jest prawda nie wie nikt, jedno natomiast jest pewne – jest to najbardziej rozpoznawany zapach na świecie, który warto poznać i przetestować.
CHANEL NO 5 200ML EDP
CHANEL N5 EDP SPRAY 100ML TESTER
CHANEL N5 DEO SPRAY 100ML
A Wy co sądzicie o legendarnej „Piątce”? Lubicie tę klasyczną wersję, czy może jesteście fanami jej najnowszych reinterpretacji i współczesnych wersji? Dajcie nam znać w komentarzach!
Odwiedźcie nas na naszych social mediach i stronie internetowej!
Youtube: Pachnidelko – Youtube
Instagram: https://www.instagram.com/pachnidelko/
Facebook: https://www.facebook.com/pachnidelko/
WWW:  https://www.pachnidelko.pl/